funtofil (Виталий Томчик) (funtofil) wrote,
funtofil (Виталий Томчик)
funtofil

(184) Фабрика весов и гирь И.А.Хондзынский. Киев.

Украина. Города с заводами по производству весов и гирь - https://funtofil.livejournal.com/195237.htmlГиря для сотенных весов. 1/100 от 3-х Пудов. Маркировка - I.ХОНДЗЫНСКIЙ КIЕВЪ.  Коллекция  [П2-14]Гиря 3 Фунта мастера М.Арзамасцева, прошедшая ремонт на фабрике И.Хондзынского. КоллекцияГиря В.Гесса, прошедшая фабрику Хондзынского. Фото из Инета.


Гиря 10 Фунтов. Клеймо - П.Я.Костиков, Тула. Точное клеймо Киев, 1906 г. (Фабрика Хондзынского), клейма поверки 1910 и 1916 гг., Киев.
На дне гири клеймо И.Хондзынского.
Коллекция
Весы фабрики И.А.Хондзынского до 15 кг. 1913 г. Чаши изготовлены на заводе Кольчугина и проверены на фабрике Хондзынского.
Весы и чаши поверены в Киеве, 1913 г.

Экспонат Музея весов - ДРАГОБЫЧ.


Весы фабрики Хондзынского. Фото из Инета.
Прошение И.А.Хондзынского об открытии фабрики весов.

Київська фабрика ваг Йосифа Хондзинського (1898-1924)
«Фабрика для выделки всевозможных весов» була заснована дворянином Йосифом Хондзинським у 1898 р.
Виробництво знаходилося у садибі Хондзинського на вулиці Велика Дорогожицька (теперішня Мельникова). Саме тут розміщувалися дві будівлі, одна з яких призначалася для фарбування дерев’яних виробів, а інша – для кузні. Біля останньої також знаходилися дві столярні та дві слюсарні майстерні.
У 1901 р. фабрика брала участь на виставці, де отримала золоту медаль (знак якості). У цей час на фабриці працювало від 20 до 25 осіб. Робота провадилася на слюсарних та столярних станках, які функціонували завдяки паровому двигуну. Оплата праці була відрядною («сдельною»).
У 1907-1908 рр. на фабриці страйкувало чотири робітника, кожен з яких не працював по три дні. Через це фабрика не виконала своєчасно замовлення на виробництво ваг для Шосткинського порохового заводу (м. Шостка, Сумська область). Тоді вже працювало «12 рабочих и 4 мальчика», тим самим Хондзинський пояснює, що навіть зупинка роботи на 2-3 дні сильно уповільнює виробництво.
З 1909 р. фабрика офіційно називалася «Техническая контора и специальная фабрика весов торгового дома «Хондзынский и Ко». На той момент співласником підприємства був також Олександр Войшецький, хоча раніше ним числився Я. Юлковський (колишній бізнес-партнер іншого вагового виробника – Фадея Пржилуського). У каталозі за 1913 р. також згадується Хондзинська М. К., а у 1915 р. єдиним власником фабрики стає Болеслав Іванович Хондзинський.
Іванович Хондзинський.
Точно відомо, що на фабриці випускали десятковi і столові ваги. Також у майстернях ремонтували гирьки інших виробників.
Фабрика Хондзинського була націоналізована у 1924 р.

Подробнее -
https://www.facebook.com/scalesmuseum/?hc_ref=ARRhqi2kxHN7gMfvDuRaZFXz0bC4WQ77lsSspl1-vFy28OexEAfoYlHBuZVbdkokfyE&fref=nf


Рекламный нож для конвертов. Фото из Инета.
Рекламный нож для конвертов. Фото из Инета.


Таблица С.Т.Жукова.
Tags: #весы, #гирька, #гиря, #хондзынский
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your reply will be screened

  • 0 comments